Ajaviitelugemisest

Naistekate klassifikatsioon:
hinne 1: ei kõlba lugeda, sellest saad aru, kui vaatad, kes on autor; kunagi ürgajal juhtusid sa kogemata kahte tema taiest lugema (see on vabandatav noorusega) ja said aru, et ka ülejäänud kaksssada on täpipealt samad, vahetuvad vaid peategelaste nimed.
hinne 2: raamtatukogus loed läbi tagakaaneinfo (reeglina on jutt pehmest tagakaanest) ja saad aru, et lugemine ei vääri kojutassimise vaeva.
hinne 3: (tähelepanu sellele, et hinne 3 on juba rahuldav); närid end sellest läbi, sest midagi seal ju on, aga midagi jääb puudu (huvitava sisu korral nõme stiil või vastupidi, tegelased pole usutavad, juba poole raamatu ajal otsid, mille kallal norida selmet materjalile keskenduda.
hinne 4: loed algusest 30 lehekülge, seejärel lõpust 30 lehekülge ja kui siis tahad ka vahepealset lugeda, on juba täiesti loetav raamat
hinne 5: neelad raamatu ühe hingetõmbega alla, kellaaeg ei oma siin mingit tähtsust. lõpetades on raske aru saada mis on kell ja kuupäev, kus sa oled ja kes sa üldse oled. toibumine võtab aega 15 minutist kuni 5 päevani. mõtled, et peab ka endale selle raamatu muretsema. loed seda elu jooksul vähemalt korra veel.

Aga see on muidugi ainult minu arvamus.

3 kommentaari to “Ajaviitelugemisest”

  1. Pille Says:

    hinde 1 kirjelduse all meenus mulle koheselt Barbara Cartlandi 500 või enam romaani, milles tõesti muutub vaid peategelase nimi ja silmavärv (aga üle viiesaja silmavärvi on ikka neetult keeruline välja mõelda – parim, mida ma mäletan oli lilla kuldsete täppidega…jah, tuleb tõdeda, et olen vist lausa 4 tema raamatut läbi lugenud ja umbes veel neljast otsinud üles epategelase kirjelduse).

  2. Unetud « mina ja mu maailm Says:

    […] väherdada ka ei viitsinud, kasutasin aega lugemiseks (Maeve Binchy, “Peegeljärv”, hinne 5 ). Ise arvasin et uni tuleb just siis, kui peab tööle sättima hakkama. Aga ei tulnud. Tööl […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: