Neli aastaaega

Praegu on sügis. Selline kõledavõitu, närbuv, hall ja madal. Paneb ootama talve- tuleks see lumi ometigi kord maha, saaks veidi valgem. Küll ta tuleb, ega tali taeva jää. Ometi, hiljemalt veebruari keskpaigaks on rahval ka lumest kopp ees ja hakkavad kostma nõudlikud häälekesed teemal “miks see lumi kord ometi ära ei sula, kaua võib?”; ei jõuta kevadet ära oodata. No kusagil aprilli paiku ta siis lõpuks saabubki, usinamad tädid tõttavad jooksurajale ja jõusaali ning hädaldavad olematu tselluvilla üle. Kohe-kohe läheb ju soojaks ja saab veekogu ääres uut rannamoodi demoda. Kui ilmad piisavalt soojad, siis muidugi saabki juba. Enam-vähem ülepäeviti. Hea õnne korral. Umbes kolme nädala jagu peesitamisilma suviti ikka saab. Iseasi, kas kiire ajagraaafik ilmajaamaga kooskõlastatud on ning rannaihaluse asemel ei tule hoopis kontoris passida. Ja taas on nii et “suvi läks kui unenägu, mängides ja joostes”, ei teagi õieti kuhu, ja sügis rabistab akna taga. Kõik hakkab otsast peale. Enam- vähem terve aasta läbi võib kuulda nurinat teemal mis kliimas me õieti elame ja miks ei ole meil 365/24/7 päikest lagipähe.
Aga mulle meeldib. Just see eriilmelisus ning see, et aastaaegade vaheldumist ka näha on. Väga kentsakas oleks käsiloleva aastaaja kindlaks tegemiseks kalendrit jälgida. Ei kujuta end hästi ette permanentselt palmi all praadimas ,õõnes ananass mingi troopilise kokteiliga näpu otsas. korraks ja puhkamiseks- palun väga, aga ei enamat. Ilmselt on meelelaad selline.
Ja mitte vaid mina. Aastaajad ja nende vaheldumine on inspireerinud nii mõndagi kunstnikku oma emotsioone lõuendile/helidesse valama (Tšaikovski, Vivaldi)… võib-olla mõni Kariibi mere saarte helilooja saaks sellega tunduvalt vähema vaevaga hakkama, kirjutaks lihtsalt ühe-aastaaja-teose valmis ning teeks sellest veel 3 korda copy-paste 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: