Väike fantazii

Lugesin hetk tagasi depressiivsest eesti väikelinnast nimega Keila..Autor loobib selles paar käbi oravate pihta… a mitte sellest ei tahtnud ma rääkida.
Jutt jummalast õige- enne (KOV) valimisi hakkavad paikades asjad liikuma, see ju vana tõde. Valmivad aastaid seisnud objektid, tekivad uued sotsiaalsed töökohad, rahvale pakutakse präänikut ja endale piitsa. Peale valimisi on siis aeg puhata ja mängida. Ikka paar aastat vähemalt. Sest positsioon pole ohus- sissetulek järgmiseks perioodiks kindlustet ja töö teada.
A mis oleks siis, kui valimised toimuks igal aastal? Vaesed valitavad oleks sunnitud aasta otsa tööd tegema… ja lausa teisegi… ja kolmandagi. Muidugi võib siis ka võhm väljas olla. Pole ju harjunud, nohh. Või siis teha nii, et KOV on kohustatud üles riputama (no kodulehele) oma plaanid ja kavad näiteks poolaastaks kuni aastaks- et mis siis teha vaja ja kuna see tehtud saab. Ja kui ei saa, siis küsiks konkreetsemalt juba, et miks ei saand ja mida siis selle asemel sai? Ja kui ütleme 40 % on tegemata, siis saame aru et tegu on saamatusega ja valime uued ja kobedamad.
Valimisi korraldama, kusjuures, ei pea. Meil on ju e-hääletus ka täiesti olemas. Ei mingeid lipikute loendamist. Ja penskaritele ei vii me koju mitte valimiskasti vaid läpaka koos netipulgaga 🙂 . Pärast loeme koondtulemused exceli abil kokku ja anname kodanikele teada, kes endistest valla/linnavalitsejatest täiendavad tööotsijate ridu.
Muidugi kui juhtub, et valitakse vanad tagasi, siis ei jää muud üle kui nentida, et rahvas väärib oma valitsust…

Advertisements

4 kommentaari to “Väike fantazii”

  1. zeeta Says:

    väärt mõte.

  2. Kratt Says:

    leidsin täna sinu blogi ja lugesin kohe aegade alguseni läbi 😉 jään nüüd püsilugejaks 🙂


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: