Karma värk

Kui ma 6 aastat tagasi oma praeguses töökohas tööle hakkasin, oli mu koormus minimaalne: 12 tundi nädalas, lisaks erinevad ringid. Maakoht, mis teha. Palk kah vastav muidugi. Palk paranes pisut, kui oktoober läbi sai. Ja seda väga lihtsal põhjusel: oktoobris sai minust klassijuhataja. Viies klass. Kes septembris alles sai endale uue klassijuhataja. Aga see andis alla- klass oli tema jaoks liiga lärmakas, rahutu, vastuoluline ja isemeelne. Poisse ja tüdrukuid enam-vähem võrdselt. Ja keegi teine ei olnud nõus selle klassi emmeks hakkama.
Aga meie saime kiiresti sõpradeks. Mis siis, et nad olidki lärmakad, vastuolulised ja isemeelsed. Aga igaüks omamoodi armas. Trikk oli hoopis selles, kuidas isiksustest klassi kujundada. Nii me siis kujunesime koos ja kujundasime üksteist kuni eelmise kevadeni kui neil põhikool läbi sai. Pisaraid pritsisime me kõik.
No igatahes septembris ma uut klassi ei võtnud- ülikooli lõpetamine, kaks ametikohta jne jne. Ja et puhkaks ühe aasta ja siis 2010 sügisel uuesti… et siis on selline rahulik, mõnus ja musikaalne rahvas seal klassis. Klassi võttis hoopis üks noor õpetaja.
Ent nagu me kõik teame- inimene mõtleb, jumal juhib. Juhtis nii, et noor õpetaja läheb nüüd pikemale puhkusele. Ja klassijuhatajaks hakkan mina. Sest klass on lärmakas, rahutu ja isepäine. Ja keegi teine neid ei taha. Sest ei saa jagu.
No vaatame siis 5 aasta pärast üle, kuidas läinud on.
Karma värk, ma ütlen, see tiigrite taltsutamine.

Advertisements

2 kommentaari to “Karma värk”

  1. Metsapiiga Says:

    Sellised viljad kipuvad elu magusaimad olema;-)

  2. sesamy Says:

    Eks ikka, mida raskemini saavutad, seda väärikam on saavutus 🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: