Kuidas nädal vahetus

Mitu ilusat päeva võtan hoogu, et ära muljetada oma nädalavahetuse tegemised ja emotsioonid. Aga no kui tuleb kogu aeg midagi vahele, siis pole see mitte minu tegemata tegemised vaid force majeure, eks ole. No a ma nüüd proovin.
Et kõik ausalt ära rääkida, peaks alustama reedest. Ikka sellestsamast, kui meil kalapäev ja lutsu suitsutamine plaanis oli. Luts sai ausalt ära suitsutatud, koos hea seltskonna, hea tuju ja joogiga. Viimast ei olnud just väga palju, kuna õhtu käigus selgus, et järgmisel päeval tuleb meesinimesel ette võtta teekond Tallinna- korvpallividinaid võistlusele viima. Otseloomulikult kauples naisinime end kaasa.
Ebaõiglaselt vara siis startisimegi- kell 8 hommikul. Tuleb ju nõustuda, et liiga vara. Ja mitte oma autoga vaid kahtlase väärtusega toyota-jeebiga. No muidu jeep nagu jeep ikka; must, kõrge, nelja rattaga ja läikiv. Ja manuaalkäigukastiga, mida meesinime iga viie minuti tagant maapõhja vandus. Boonuseks oli see, et (eelmise päeva kalasuitsutamise kõrvalt) sai kõik sõprusringkonna autod ära pestud.
No startisime siit siis ära. Algul rahulikult, nii 70 kaa-emm-hass. Siis oli kõik veel korras. Kui aga kiirus üle 90 läks, hakkas masin nii tugevalt vibreerima, et sellega oleks võinud rahulikult tonni mannavahtu viie minutiga ära kloppida. Ent mingi ime läbi püsis trandulett ühes tükis, isegi nii hästi, et lapsed said kõik sihtkohta. Treener keelitas meid mängu vaatama jääma. Algul muidugi vaatasimegi, kui aga peale esimest poolaega seis katastroofiliseks muutus, koristasime end saalist (remove bad luck charm and all your dreams come true, you know).
Järgmise käiguna oli kavas meesinimese väikevenna, vennanaise ja nende imiklapse külastus. Et olla täiesti kindel sihtkohta jõudmises, pidid kodanikud kõigepealt vibratsiooni kõrvaldama. Nagu selgus, oli see imelihtne: hakatuseks vaja veljed puhtaks kaapida paakunud mudast, mis veeremi parlanksist välja viind. Ühendatud tööjõureservid meesinimese ja naisinimese näol said sellega ilusti hakkama; töövahendeiks vastavalt plastnuga ja pastakas. Ja vibratsioon oligi lännu. (Oleks vaid kõik probleemid plastnoa ja pastaka abil lahendatavad…).
Väikevenna juures valitses leinameeleolu. Otse keset väravat tulid vastu Väikevend (vasakul), kass nimega Nublu (must, puuris, keskel) ja väikevenna sõber R (paremal), kes seadsivad samme loomakliinikusse, eesmärgiga suunata Nublu teisele poole vikerkaart… kui seisund ei parane, pole ju midagi teha, eks ole. Meid suunati tuppa Krissut (väikevenna naine) lohutama. Meesinime andis oma parima.
Naisinime tundis end sel ajal ääretult ebakindlalt, nägi ta ju Väikevenda, Krissut, R-i, Nublut ja üleüldse kogu mansafti esmakordselt. (Aga ei sellest miskit, nemad nägid ju mind samuti esmakordselt). Ja põngerjas oli vägagi hästi nunnumeetril mõõdetav tibu. Nii me seal siis istusime ja jutustasime ja lootsime, et äkki läeb päev paremaks. Ja etskae imet- läkski. Väikevend ja R saabusid tagasi, kandes puuris täiesti elus Nublut, kaasas instruktsioonid teemal, kuidas kassi aidata. Olgem ausad, seda , kes siitpoolt lahkunud, ei saa aidata niikuinii, nii et… hallelujah, god bless the beasts and children. Child is lovely and beast is alive. Ja Krissu – no ei saa just öelda, et ta kurvastanud oleks.
Õigeks kellaajaks jõudsime taas spordihalli. Viimane mäng oli käimas ja põhjust rõõmustada küll- omad vidinad juhtisid 40 punktise edumaaga. (Hiljem selgus, et ka esimene mäng võideti; ikka seesama, mida me lõpuni vaadata ei julenud). Ja naisinimese fenomen avaldus taas: no ei saa rahulikult sporti vaadata, iga pisemagi liigutuse puhul elab kerega kaasa. F 1 vaadates niisamuti; kurvides kaldub vasakule ja paremale, nii nagu olukord nõuab ja isiklik ahter võimaldab. Masendav ja samas päritav- te ei taha teada, kuidas mu oma ema mu imiklastele mannaputru söötis…
Tagasisõidul julgesid tagasihoidlikud vidinad küsida et kas poodi kah asja on. No vastus lihtne: kui ei ole, siis tekitame. Maanduspaigaks sai Järve Selver, shoppamisajaks pool tundi. Naisinime oli selleks ajaks juba näljast nõrk ja valmis pool pakutavat kokku ostma; meesinime näitas, et asi pole üleüldse nii traagiline ning vedas naika kättpidi degusteerimiekohtadesse. Naika sai kõhu täis, mõned uudistooted külmkappi ja ärapääsemise mitmetest ebavajalikest ostudest. Nii et siinkohal tahaks tänada Selveri Bosse, kes ikka kliendi rahakoti ja rahulolu peale mõtlevad: kõhu sai ilusti täis neissinastes degusteerimiskohtades; täidetud munad ja soolvees krabid jäid meist sinna riiulisse ning (Järve Selverist ostetud) baklazaaniga võitlen antud ajahetkel, eesmärgiga valmistada söödav moussaka.
Olles korvpallividinad isalikesse kätesse üle andnud, maandusid meeska ja naika pingevabalt ja kangete kontidega A ja R juurde. Lutsu oli veel järel ning saun küdes. A ja meesinime hõivasid sauna hea enesetunnetuse momentideks kohe mitmeks ajaks… ja kui nad seal juba liiga palju keema hakkasid, tegid poisid targa valiku ning hüppasid lumehange asemel tiiki. R ja ma vaatasime ilusti akna tagant, kuidas kaks kašelotti tiiki sulpsavad. Koer nimega Pontu oma suures jahihasardis tahtis samuti sukelduvaid mehu jahtida… ent põrutas peaga vastu ust. Loodetavasti kainestas see teda üksjagu.
No ja siis on veel väiksed õpetussõnad teemal “kuidas mängida saskut”. Mõni on just siia selle otsinguga jõudnud.
Asi lihtne:
Tee endale reeglid selgeks.
Otsi veel 4 , kes reeglitest samamoodi aru saavad.
Hakake mängima. Ärge unustage trumpi teha.
Et ei juhtuks seda, et keegi teine trumbi teeks.
Mis puutub saskumängu, siis on asi iizi: oskad või ei.
No ja oletame, et 4 mängijat oskavad.
Mängivad ühe ringi.
Teise ka.
Siis küsib üks mängijatest võtmeküsimuse: aga kuulge, kes see oli , kes trumbi tegi
Vastus – ei tea, pole tehtud.
Nagu eluski: küsimusi on palju, vastused puuduvad…

***

2 kommentaari to “Kuidas nädal vahetus”

  1. maaraja perenaine Says:

    oo, sasku…ma pole vist 10 a mänginud 🙂 peaks kolm kätt otsima ja enda käe uuesti ää valgendama…kes neid reegleidki enam mäletab 😛

  2. Võõrsil ja kodus « kirjand vabal teemal Says:

    […] on Überkallid sidrunidKaamos on Überkallid sidrunidmaaraja perenaine on Kuidas nädal vahetustavainimene on Nõudepesijate välimäärajakukupai on […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: