Tropicana

Seda lugu teate?
Kutsutud kord ennemuiste papp ühte tallu lapsi ristima. Papp loomulikult läinud setuka seljas kohale, peale pidulikku osa pakutud siis hääd-parembat kah. Eriti seda vedelat parembat läinud hästi alla. Olnud juba hämar, kui papp koduteele asutanud.
Püüab siis mees hobuse selga hüpata… aga jalad na nõrgad. Katsetab kohe mitu-setu korda, aga tulemust ei miskit. Pöörab sis viimases hädas pilgu taeva poole ja lausub: “Püha Peetrus, püha Paulus, püha Augustinus- aidake!” Võtab hoogu ja hüppab hopsti teisele poole hobust. Vaatab siis taas veidi etteheitvalt üles ning sõnab “Aga, pühad isad, miks te siis kõik korraga…?”

Tuli meelde, kui ma poest kodu poole marssisin, keel vestil ning särk seljas leemendamas. Palav, noh. Nii ootasime seda sooja ja nüüd siis selline leitsak. Ilmselt küsisime liiga palju või mis? Ja kui mõelda, et pühakuid on palju rohkem kui kolm.
Ega ma ei imesta eriti, kui homme on mõni liaan aknast sisse roomanud ning õues kase otsas krigiseb aara “Piassstrid, piasssstrrrrid…”

Advertisements

2 kommentaari to “Tropicana”

  1. Sinitihane Says:

    Meitel oli siin sama lugu. Eelmise nädala neljapäeval oli 26 kraadi õhusoojust! Mis päikese käes oli ja meil büroos, sellest ei hakka rääkimagi! (Oh, tuleks see büroo-kolimine ometi kiiremini!)
    No ja mis siis nädal hiljem juhtus: 5-6 kraadi kõigest ja Sauerlandis tuli isegi 4 cm lund maha.

    Maailma lõpp ei ole enam kaugel! 🙂

  2. thela Says:

    mis krrdi troopika…meil oli maksimaalselt seitse plusskraadi, käisin vahepeal toas nina ja käsi soojendamas, et midagigi väljas tehtud saaks


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: