Nikerdades toidu kallal

Eile (nagu eespool kirjutatud) ei viitsinud suurt midagi teha, kolasin mööda netti ja ammutasin ideid. Siit blogist leidsin midagi proovimiseks. Kuna komponendid kah olemas polnud muud muret kui nikerdama. Erinevalt eelpoolviidatud blogi (väga tore blogi, muide) omanikust käib siinkirjutaja retseptidega üsna vabalt ümber. Ühe piruka asemel tegin kaks; taigent rullida ei viitsinud, singi asemel kõlbas pizzakate, kohvikoore asemel vahukoor. Teise piruka sisse läks ananassi asemel kirsstomat.
Väga head, muide, tulid mõlemad. Esimene meeldis isegi rohkem… aga võib-olla oli süü ka selles, et esimest sööma asudes olin ma tunduvalt näljasem.
Kui teine piruk ahjust väljus, laekus kööki ka juuniortibi ning tundis huvi, mida pannitäis sisaldab. Kuulnud ära, mis värk on, vajus nägu pänni: miks te alati sinna liha sisse panete?Ja sinihallitusjuustu? Väkk! Ma tahan kah midagi ahjust tulnut sooja suhu pista.
Ema polnud kade tüdruk: loopis järgijäänud lehttaignatükile tomatit, paprikat, juustu (ilma igasuguse hallituseta), maitsetaimi ja ananassi. Ka see kõlbas täiesti vabalt süüa.
Ehkki kokanduses, erinevalt matemaatikast, oleneb summa liidetavate järjekorrast ikka vägagi.
***
Meesinimest tööle saates küsis naisinime tema käest: mis ma õhtuks süüa teen? (õhtu vrd nende lõuna, kell 21.00). Ise pakkudes välja: koorene kanapasta?
Meesinime palus haleda häälega: äkki saaks piimasuppi ja heeringavõileiba?
Ilmselt on ka temal lihast isu täis 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: