Entomofoobia

Ma ei ole suurem asi putukasõber. Ja see on veel väga leebelt öeldud. Miks see nii on- kes seda teab. Võib-olla seepärast, et putukatel on enam kui neli jalga ja nad kõditavad nendega vastikult kui mõni isend üle mu kehaosa sprindib; võib-olla seepärast et enamus neist tekitab mööda pikeerides monotoonset kõrgsageduslikku heli. Ja silmad on neil sellised veidrad; kui kärbes sind vaatab, näeb ta miljonit väikest mind ja otsustab neile kõigile korraga peale istuda. Olete kunagi püüdnud mesilasele silma vaadata ning sugereerida: palun mine ära? Ja on see mõiganud?
Ei saa muidugi väita, et neil intelligents täiesti puudub, ehkki jutust arusaamisega raskusi on: kuud on nad omavahel ilusasti ära jaganud. Juunis- sääsed. Juulis- parmud. Augustis- herilased. Herilased on see aasta varem kohal. Ei ole võimalik jätta kohvitassi rõdule ja korraks eemalduda nii, et sa tagasi tulles sellesama tassi puutumatult eest leiad. Ikka hulbib seal juba mingi triibuline tagumik.
Kuidas siis korraldada nii, et me kõik rahulikult siia maailma ära mahuks?
Idee on järgmine: inimestele on välja töötatud putukatõrjevahendid; pihusta ja/või rulli ning putukad ei tule kallale . Teeks samasuguse asja putukatele? No inimesetõrjevahend? Pihusta putukale ning inimese elupaik muutub tema jaoks täiesti vastuvõetamatuks… :). On ju hea plaan?
Väike anekdootlik situatsioon pealekauba:
Eelmisel nädalalõpul käisime kambaga kohalikus poes. Naisinime hakkas just arvet maksma (kaks rõõmsat joodikut tema järel sabas artikuleerimatut dialoogi aretamas); Juunior ning Õetütar3 hakkasid uksest väljuma kui Õetütar3 (kes hiljuti oma pea taas blondiks teinud oli) putukat nähes valjuhäälselt üle poe kiljatas : Appi! Siin on PARMUD!
😀

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: