Kella- viie-äike

Ai kus mulle ei meeldi kell 5 hommikul ärgata müristamise peale, siis näha voodi ees seisvat Juuniori, kes palub voodi taga oleva juhtme stepslist tõmmata ja suleb ise aknaid. Ei meeldi jah… aga peab.
Ja oli see vast äike! Tüdrukud Juunior, Seenior ja Ra (Juuniori sõbrants) jälgisid värki köögiaknast ja oigasid vaimustunult , ise linadesse mässitud nagu vanad roomlased- ega siis äikese pärast kohe riidesse panema pea, ega ju? Mehed magasid nagu õiged mehed kunagi. Ja mina jälgisin, kuidas veekardin maailma valgeks muudab. Selle pladina ja eemalduva kõmina taustal jäin lõpuks ka magama.
Aga mulle tundub, et peale seda äikest äkki me pääseme tänasest lubatud plusskolmekümneviiest? (pöidlad pihku) …

3 kommentaari to “Kella- viie-äike”

  1. neiud ärevil Says:

    Praegu küll ei tundu ,et läheks jahedamaks ,aga öö oli kummaline tõesti.Minul ei tulnud und.Siplesin ühe külje pealt teisele.Sõbral oli jube seljavalu ning peale selle veel tema vana koer.Keset äikest avastasin ,et koer on paduvihma käes.Vaesekesel olid tagajalad nii kangeks jäänud vanadusest ,et ei saanud enam ise kuuti.Käisin siis keset kõige suuremat vihma ja müristamist koera aitamas.Ei unusta tema tänulikku pilku.Sellel hetkel oli temast nii kahju ,et oleks või voodisse teki alla tassinud.
    Hommikul koju jõudes avastasin ,et minu tütar oli ootamatult reisilt varem koju jõudnud ja magas sügavat und.Tuled põlesid ja telekas mängis.Arvutist ei räägigi.Olin isiklikult kõik juhtmed enne kodust tulekut välja tõmmanud.Noorte uni on ikka tõeline.

  2. kaarnake Says:

    Kui kysida võib, siis mis kandist, või isegi – riigist me räägime?
    Minu kolkapatritismi tõttu kalleimal, Tartumaal asuval Ulila-lähedasel kodukylal on nädalaid lasunud lakkamatu kõrgrõhkkond. Vahest kerge pilveke, korraks tuuleiilike, ja – kõik! Ajal, mil mh Tallinn upub või Pärnus lendavad katused… Ka täna, kui kogu Eestile lubati tugevat tormi und vihma, jätkub meil päike. Õõ.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: