Räime-Reeda üks retsept

Ma nüüd hakkan siis sellest peale, et kriban kirja ämmalt saadud räimekäitluseeskirja. Ämm, kusjuures, ei ole seaduslik ja seetõttu pole ka ettekirjutus obligatoorne. Aga abiks ikka, juhuks, kui juhtute ostma/hankima toore kalakilo ja ideed puuduvad.
Niisiis:
Võta kilo värsket räime ja puhas kauss.(poissmehed, mõelge siit ise edasi).
Ja nüüd pidage meeles reegel 1+1+5+5+5.
Nii lihtne see ongi,
laota räimed koos sabade ja sarvedega laiapõhjalise kausi põhja ja kalla neile peale liiter vett, milles on lahustet 5+5+5 soola, suhkrut ja äädikat (jutt käib supilusikatäitest liitri vee kohta).
Järgmisel päeval võta veel üks puhas kauss (poissmehed, ärge parem edasi lugegegi) ja telekavaatamisetaustaks puhastage leotatud kalad ära. See pole suurem asi vaevanägemine, kala kui tahaks ise oma skeletist välja hüpata.
Nüüd, lapsed, omades marineeritud räimefileehunnikut, on ainuvõimalik järeldus see, et me laome fileed kaussi kihiti valge sibula rõngaste ja musta jahvatatud pipraga. Kõige otsa niristame veel veidi õli ja kui viitsime, torgime ka räimi hambatiku või kahvliga, et päevalillede või rapsi või lõunamaaviljade õilis mahl kogu kausitäie head kraami läbi immutaks.Süüa sünnib järgmisel päeval ja sealt paar nädalit edasi veel.
Ja nii paganama hea on, et nii mõnedki mittekalausku kodanikud said ümber pööratud.
Aga mida teie, kodanikud, värske räimega peale hakkate?

Üks vastus to “Räime-Reeda üks retsept”

  1. mullamaia Says:

    Mina käitun räimedega märksa masohhistlikumalt
    Puhastan, kaasa arvatud kõik selgrood-ja muud rood, praen muna ja jahuga paneeritult, laon soojahoidvasse keraamilisse potti, vahele raputan soola ja murulauku-tilli. Noja mis söömisorgiast üle jääb, nendele teen porgandi-sibularõngastega magusamapoolse marinaadi peale. (Selleks, et oleks mida marineerida, peab räime olema 2 kilo)


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: