Käisin Delfit lugemas. Kommentaare ka.

Ega ma ise ka täpselt ei tea, miks. Ju siis oli huvitav, mida rahvas (seesama, keda aeg-ajalt delfiinideks ja delfi debiilideks sõimatakse) arvab. Ei arvanud midagi head. Ega polnud põhjust ka- enamik loetust oli pehmelt öeldes masendav: päästeautode arvu vähendamine, surnuks pekstud vanahärra, koolitarvete hind tõuseb jne jne jne. Üks läbiv joon ühendas siiski kõiki artikleid: varem või hiljem jõuti rahulolematuseni riigi ja valitsusega.
Ja ega väga siin hõigata midagi olegi, probleemid on suured. Riik, mida olen lapsest saadik oma koduks pidanud, austanud ja (võib vist öelda, et ka) armastanud, on minu jaoks jõudnud punkti, kus midagi väga drastilist muutuma peaks, et riik ja rahvas jälle end ühe tervikuna tunda võiksid. Elu ei ole vaid suuremais linnades, ääremaastumine on minu jaoks probleem nr 1. Kõrgel ja kaugel tehakse otsuseid, mis tavalise inimese elu küll kergemaks muutma ei hakka, pigem vastupidi. No kommunikatsioonist rahva ja valitsuse vahel ma parem ei räägi; kui sealt mingi info tuleb, võib selgelt tunnetada “pööbel-pidagu-suu-ja-söögu-seemneid”- tooni. Mõnigi asi paraneks, kui valitsus/riigikogu suudaks vastuvõetud otsused ka lihtsale maksumaksjale selges ja arusaadavas eesti keeles niimoodi põhjendada, et kõik sellest üheselt aru saaksid. Võib olla ma tahan muidugi liiga palju.
Ma näiteks tahaks ka, et see tont, keda ma viimati riigikokku valisin (ei ole riigikogus) tuleks ja küsiks siis oma kohaliku valijaskonna käest ka, et mis mureks. Aga ta ei tule, sest ta ei saanud 101 äravalitu hulka. Tuleks siis mõni tema erakonnastki, selgitaks meile, maakatele, kah olukorda Olümposel ja vastaks paarile lihtasale küsimusele. Aga no looda sa.
Mis pagana pärast neid üldse 101 peab olema? Poole vähemaga saaks ilusti hakkama. Ja ülejäänud palgaga toetame vaesemaid, eksole.
Hakkasin siis mõtlema, kes seal riigikogus üldse on. Tegin lahti lehekülje ja muudkui lugesin. Ja idee tekkis järgmine: kas ei võiks enne valimisi hinnata kodanikke riigikogust elektrooniliselt kümnepallisüsteemis? Otse sealsamas lehel? Loomulikult mitte anonüümselt vaid ikka ID abil, et vältida anonüümset lahmimist? Hinnata tuleks kõiki tegelasi, valitsust ka. Kelle keskmine hinne jääks alla 50%, saaks järgmistel valimistel automaatselt kandideerimiskeelu.
Ja muide, meie tööd hinnatakse kord aastas toimuval arenguvestlusel. Sellesama ülemusega, kes mu 8 aastat tagasi siia tööle võttis. Kellega vesteldes nemad seal arenevad? Omavahel?
Ah, ütleksin, et vahet pole… aga tegelikult on ikka küll :(.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: