Kes meist suudaks vastu panna kiusatusele veidi kolleegi kallal norida (heas mõttes, eks igaühel ole omad kiiksud), eriti, kui kolleeg annab teada, et oma töös on ta PREFEKTSIONIST, et ei lase jama tööd läbi, kui töö on halvasti tehtud, vot nii prefektsionist on ta kohe, et teeb ise töö ära selmet lapsel mingit jama teha lasta.
Täna uhas kolleeg mööda õpside tuba, paljundas midagi ja teatas pärimisele vastuseks, et puutöö tundi tulevad tütarlapsed ja siis tuleb “mingit nunnumeetert” teha anda. Seepeale soovitasingi mitte “midagi teha anda” vaid ehitatagugi üks nunnumeeter.
Samas ruumis viibisid minuga ka toetavad tüdrukud M ja J. Koostöös nendega leiutasime nunnumeetri põhimõtted:
1. Nunnumeeter olgu veidi üle meetri pikk, ülemeetrine osa siis maase kaevamiseks või seinakinnituse osana.
2. Nunnumeeter on suvalise laiusega (soovitatavalt mitte üle 20 cm) laiusega latt.
3. Iga 10 cm tagant on kinitatud konksud, mille külge riputada nunnumeetri skaalal punkte saanud esemete/inimeste fotosid. Tuletame siinkohal meelde ka iidseid kreeklasi ja sõna “mõõtma”.
4. Nunnumeetril 0 p saanud pildid ei vääri äramärkimist.
5. Nunnumeetri mõõteskaala mõõdetakse välja joonlaua abil, üks reasamm vrd 10 cm. (integratsioon matemaatikaga)
6. Nunnumeetrile riputatavaid pilte võib otsida internetist (integratsioon informaatikaga).
7. Nunnumeetrit võib kaunistada oma äranägemise järgi (integratsioon kunstiõpetusega).
8. Nunnumeetrile võib põletada mustreid, arvestades kõiki asjaolusid (integratsioon ainetega keemia, füüsika, kunst, tööõpetus; mustrite iseloomu arvestades võib-olla ka ajalugu)
9. Nunnumeetri valmistamine nõuab teatavat füüsilist pingutust ning töö tegemise hetkel teatud kohas viibimist (geograafia ja kehaline kasvatus) ning töö õnnestumine eeldab soodsat tähtede seisu (astronoomia).
10. Nunnumeetri valmistamisel on oluline ka taustmuusika/müra/vaikus ja materjali (eriti puidu) seisukord. (muusikaõpetus/bioloogia)
11. Last (but not least) annab nuunnumeetri valmistamine võimaluse üksteise toodangut sheerida, laikuda ja blokkida , kui midagi ei meeldi; viimane variant kahjuks on käibel suurel määral vaid virtuaalmaailmas. (ühiskonnaõpetus).
Leidke mulle veel mõni õppeaine ja ma põhjendan selle seose nunnumeetriga ära nigu tsipsti. Uus õppekava on kõik minusugused teinud äärmiselt sensoorseteks integratsioonispetsialistideks.
Loo moraal: Nunnumeeter uue õppekava kohustuslikuks elemendiks!
😀
18. nov. 2013, 18:05
Kas see “prefektsionist” äkki mitte “perfektsionist” pole?
18. nov. 2013, 18:25
Loomulikult on, lihtsalt kodanik kolleeg ei ole võõrsõnade maailmas eriti “kopenhaagen” …