Neegri raske elu ja pisut piksevarda- efektist

Olgu kohe algul ära mainitud, et kasutan pealkirja esimest sõna mitte tähenduses “afroameeriklane”, “afroasiaat”, “afroeurooplane” vaid just nimelt ori- kontekstis. Seega palun ette ära vabandust kõigilt neilt, keda seesinane isiklikult miskitmoodi riivama peaks.
Õpetajatel on teatavasti pikk suvepuhkus. Selle ajal tuleb elada, maksta makse ja korteriüüri. Nii et võib täiesti vabalt juhtuda, et puhkuse asemel läheb õpetaja tööle.Mitte kooli, selle eest ei maksa ju keegi; leiab mingi mu otsa (maasikakorjamine, lastelaager, mäkk
Lastelaager oleks ideaalne, paraku selle jaoks on tarvis laagrikasvataja koolitust/pabereid ja tõepoolest võib juhtuda ka nii, et sul ei jätku lihtsalt aega/raha neid teha, Mäkk asub elukohast kaugel, samuti ka kõik marjamaad. Nii teebki siis inime seda, mis üle jääb- läheb puhkuseasendajaks kohalikku A ja Osse.
Jah, just täpselt samasse poodi, mille kohta olen siin miljon korda varemgi sõna võtnud ja kobisenud, kuidas seal kõik on Alati Otsas või mida iganes. Kannapööret ei tee ja halleluujat laulma ei kavatse hakata… aga mõned asjad paistavad pisut teises valguses küll. Aga sellest hiljem mõnes teises postituses.
Hakkame siis sealt peale , et ma möllisin end neegriks alates esimesest juulist. Reaalajas tähendas see mu päristöö puhkuse algust jaanipäevast ja proovi/õppetöö algust 26ndast juunist. Neli päeva tasustamata õppetööd- praktikat ja siis hakkas pihta. Kassaaparaat on üks riukalik loom, samuti kõik kaalukoodid ja miljon erinevat operatsiooni, mis sellega teha saab. Kaal on teine värdjas vahend, saadsaaru, sa paned sinna mingid kartulid peale ja ta ei rehkendagi ise välja, et need on kartulid. Selle asemel peab müüja aru saama, et kaalule on pandud kartulid, nägema näo järgi milliste kartulitega on tegu (umbes 4 varianti), toksima sisse tootekoodi ja vajutama kaalumisnuppu. (tänase päeva seisuga on mul peas banaanid, värske kartul, kobartomat ja arbuus).
Tööd alustasin 1. juulil (ametlikult). Tööpäeva pikkus on 11 tundi. Sellest 30 minutit on lõuna ja kui keegi su peale halastab, saad paar suitsupausi ka. Mul on vedanud , ma saan. Esimesed kaks päeva olid hullar. Päriselt ka. Ma pmst roomasin koju, meesinime määris mu koibi ja pani seljale pipraplaastrit. Ja jalutas koeri ka. (Mitte, et see päriselt asjasse puutuks). Tänaseks olen juba täiesti ilusti sotsialiseerunud/adapteerunud, koju jõudes pole tallad enam ümmargused, lihtsalt väss on olla. Homme läen jälle, siis tuleb üks puhkepäev.
Nüüd pealkirja teine pool ehk siis piksevarda-efekt.
Meie Ah ja Oh ongi ju pisike ja kitsas ja ruumi pole ja sortimenti pole ammugi. No ja siis tuleb üks tüüp (tegelt mitte just üks) ja käratab: teil seda ********* polegi???? mis pood see on?” või “mul on ju SEDA vaja, kuidas te aru ei saa?” ja veel kolmas võimalus- klient mühatab su pihta nagu Zeus Olymposelt, sina oled süüdi, et su poes pole tema lemmiktoodet ja ta on sunnitud leppima mingi teisejärgulise alternatiiviga. Oh seda häda. Mõnest ei saa üldse aru, mis teda vaevab, kõhukinnisus või peremured.Aga.
Mitte kellelgi. Ma kordan:MITTE KELLELGI ei ole õigust ära kasutada teisi inimesi piksevardana, ilma, et ta neid hoiatanud oleks,
Näide:
(ei toimunud minu pihta)
Klient:Mis kuradi pood teil on? Teil pole isegi mitte jääkuubikuid! (poes on 2 sügavkülmaletti, needki jäätise all lookas)
Müüja: Jääkuubikuid pole meil tõepoolest, vabandame , pole kohta, kus neid hoida. Aga äkki jäätist? Või
jääkuubikukotte, saate ise jääd teha? (klient lahkub ebatsensuursete sõnade saatel).
***
Toredaid hetki on muidugi ka.
See, kui papid tulevad kell 1o hommikul oma Säästu Kange järgi, on veel suht kained ja heietavad vanadest aegadest. Muhedat nalja heidavad ka.
See, kui koolipätud tulevad ja küsivad: õpetaja K., palju (seevõiteineasi) maksab?
See onu, kes käib karkudel, toob oma kauba letti ja annab rahakoti (mille sees on säästukaart, suur hunnik sulli ja eeldab, et müüja teeb ise ära kõik vajaliku. Teebki).
See, kui rahvas tuleb ja muretseb, kas olen septembris ikka oma õige koha peal olemas 🙂
See, kuidas külakohas rahvas kokku hoiab (nähtud oma silmaga)
See, et tuleb üks onu, ja küsib”Preili, kus teil pelmeenid asuvad?” Ma esimese hooga mõtsin vihastada et mida fakki preili, kas nii palju hõngub vanapiigat we, aga otsustasin komplimento kasuks ja et olla meelitatud. Nii saigi. 🙂
***
Aga sõberid, kel on puhkus ja puhkamiseks finantse jätkub- nautige täiega 🙂

Advertisements

2 kommentaari to “Neegri raske elu ja pisut piksevarda- efektist”

  1. Metsapiiga Says:

    Hehehh, kangelane, tõepoolest! Imetlen alati müüjate kannatlikkust. Ainus lohutus Sulle – kõik on ajutine.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: