Haavad ja augud. Ja koerad.

Siit ei tule nüüd mingi meditsiiniteemaline jutt (või noh, vähemalt mitte rebenditest ega mädanikest). Aga võtame nüüd siis otsast peale.

2022 ei alanud üldse hästi. Juhtus selline lugu, et, mu koeral avastati melanoomkasvaja suulaes. Biopsiad ja kõik muud jutud ja prognoos oli : peale mitte kõige odavamat operatsiooni oleks maksimaalselt veel 1, 5 aastat elu jäänud. Kui kvaliteetne see elu olnuks, seda loomulikult ei teadnud keegi ette. Raske südamega otsustasime mitte opereerida ning anda sõbrakesele nii palju aega kui talle veel jäänud on. Ravimid muidugi peale ja kõik muu võimalik, et vähegi mugavamaks elu muuta. Agressiivne sõraline aga lisas tempot ning 7. juunil lippas mu armas koer juba teisel pool vikerkaart.

Loetud päevad tagasi küsiti mu käest kas oleksin nõus ühele koerale mõneks päevaks hoiukodu pakkuma, tegu siis päästmist vajava tõukoeraga. Loomulikult olin nõus. Meesininime küll kurjustas- ma kiinduvat niimoodi ära, et pärast on jälle kurb ära lasta ja nii edasi aga mul oli argument millega ta ära veenda- esiteks pole meesinimest noil päevil koduski ja teiseks on teda juba päriskodu ootamas. No ja nii jäigi.

Kokkulepitud ajal sõitsime siis koera ära tooma. Kõhnuke, arake ja alandlik, samas ääretult sõbralik. Autos surus end mu vastu, tegin talle palju paisid ja kinnitasin, et kõik saab korda. Minu juurde jõudes selgus aga asjaolu- koer, kes on harjunud maamajas vabalt lippama kardab treppe nagu põrgutuld. Ja ma elan kolmandal korrusel. Niisiis ei olnudki midagi muud teha, kui leida alternatiivne hoiukodu kus treppe ei sisaldu. Sinna sõbrake mu juurest sõitiski.

Ja siis ma istusingi üksi kodus. Päike oli juba loodes, aknast paistsid sügislehtedes puud ja mingil põhjusel ka tükike vikerkaart. Ja siis ma nutsin. Ikka korralikult. Selle koera pärast, keda ma aidata ei saanud aga kellel veel lootust on ja selle koera pärast ka, keda ma aidata ei saanud ja keda enam ei ole ent kelle elu meenutab mulle siin kodus iga nurgake, kelle nähtamatuid jälgi on täis kogu õu ja kellega koos läks teisele poole suur tükk minu südamest. Auk jäi järgi. Kuna see auk kinni kasvab- ei tea.

Öeldakse, et aeg parandab kõik haavad. Mõnest ammusest kogemusest tean, et see vastab tõele. Aga ühest asjast sain küll aru: suurt auku lusikatäie tsemendiga ei lapi. Nüüd siis lasengi Isand Ajal oma tööd teha ja ootan. Ja ootan. Ja ootan…

Üks vastus to “Haavad ja augud. Ja koerad.”

  1. Indigoaalane Says:

    Kallistan!!!!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: