Saeküla mees

Saeküla mees on noor mees, pole veel kolmekümmetki täis. Aga tal on mõned omadused, mis teevad temast kordumatu eksemplari.
Saeküla mees armastab tööd. Platooniliselt. Talle meeldib tohutult vaadata, kuidas teine saeküla mees tööd teeb. Tihti jagab ta tasuta nõuandeid teemal kuidas võiks ja peaks paremini tegema. Saeküla mehe moto on: “Käige mu sõnade, mitte mu tegude järgi”.
Viina Saeküla mees vihkab. See on tema vaenlane number üks ning ta hävitab seda ennastohverdavalt päevade kaupa. Ta ei anna endale aru, et tegelikult on see Sisyphose töö ning ühest elueast jääb liiga väheks.
Saeküla mees võib olla ka äkiline, eriti kui ta ootamatus kohas unest äratada. Näiteks auto tagaistmel ootamatult ärgates võib ta arvata, et ta on maha jäetud. Ta ei tule lihtsalt selle peale, et rooli taga ja kõrvalistmel olid veel kaks meest ja need on parasjagu sellessamas külapoes, mille ees auto seisab. Saeküla mees vihastab sõprade peale kohe tõsiselt, kargab ise rooli ja suundub kodu poole. Kõige mööblikoormaga tükkis, mis auto järelkärusse laotud. Tõehetk saabub tunduvalt hiljem.
Saeküla mees ei loe kirjasõna, eriti mitte instruktsioone teemal, kuidas mõned asjad töötavad. Saeküla mees teab paremini.
Saeküla mees armastab kvaliteetseid asju. Ka sääsetõrjevahend peab olema esmaklassiline. See tähendab: ostetud apteegist ja kõige kallim kraam.
Saeküla mees teeb kõik sõprade heaks, olgu siis tahtlikult või kogemata. Näiteks ostab ta õhtuseks grillimiseks tegija sääsetõrjevahendi ja kallab end sellega üle. Sõpradel tema kõrval on suurepärane olla; ükski sääsk neid ei puuduta kuna kõik väikesed vereimejad on Saeküla mehe kallal. Kui mees aru ei saa, miks see nii on, loeb ta viimases hädas sääsetõrjevahendi purgilt instruktsiooni. Siis saab ta teada, et vahendit tuleks panna väikese anumaga kuhugi nurka seisma. Vahend meelitab sääsed enda ümber ja nad jätavad inimesed puutumata. Saeküla mees on lihtsalt võtnud seekord väikese anuma rolli enda kanda.
Vot selline on Saeküla mees.

5 kommentaari to “Saeküla mees”

 1. Sinitihane Says:

  Muig. Tõesti muig. Eriti see sääselugu.

 2. sesamy Says:

  Täiesti tõestisündinud (kõik lood, sääselugu neist eile 🙂 )

 3. helle Says:

  Saeküla mees meenutab mulle väga kedagi, kel pole piinlik võhivõõralt “väikest teenet” paluda “sümboolse tasu” eest.

 4. thela Says:

  Mul on miskipärast tunne, et ma tunnen seda Saeküla meest. Isegi mitut.

  • sesamy Says:

   no eks Saeküla mehi ole igas külas 🙂
   siin on jutt täiesti konkreetsest isendist, Saeküla Uunikum 😀


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: